John E. Upledger

upledger1John E. Upledger, D.O., O.M.M.

John Upledger je zakladatelem netradičního léčebného přístupu zvaného kraniosakrální terapie, která rychle získává své stoupence či příznivce.

Během asistence při operaci páteře v 70 letech minulého století Upledger překvapivě zaznamenal silnou pulzaci membrán, které obalovaly pacientovu míchu. Později určil, že tento pulz, který se doposud neobjevoval v žádné medicínské literatuře, je způsobován cirkulací cerebrospinální tekutiny (mozkomíšního moku), která doslova omývá mozek a míchu. Upledger byl také později přesvědčen, že cokoli blokuje tok této tekutiny, může časem způsobit fyzické i duševní obtíže.

„Všechny membrány obalující mozek ovlivňují jeho funkci, a to hlavně když se nepohybují správně či je jejich hybnost omezena“ dodává Upledger.

upledger2K tomu, aby tyto membránové restikce (omezení) Upledger uvolnil, aplikuje on a v jeho technice vyškolení terapeuti velmi jemný tlak, místy i lehký odpor. Většinou se tak děje na lebečních kostech, které Upledger navzdory tradiční medicínské praxi považuje za mobilní v průběhu celého lidského života.

Kraniosakrální terapeuti během své klinické praxe jemně uvolňují spoje lebečních kostí tak, aby tok mozkomíšní tekutiny byl stále znovu fyziologicky nastolován.

Názory na léčebné využití kraniosakrální terapie jsou velmi různorodé a Upledger k tomu jen dodává: „Všechno co děláme je, že boříme předem dané bariéry či předsudky. Stejně jako kdybychom odstraňovaly kameny ležící v jinak volné cestě“.

Autor článku: John Greenwald.
Tento článek vyšel 16. dubna roku 2001 v časopise TIME Magazine U.S. v originálním názvu: Alternative Medicine / Craniosacral Therapy: A New Kind of Pulse. Z anglického originálu přeložila a upravila Mgr. Helena Toušková, CST - D.

 

upledger3Dr. Upledger je zakladatel a prezident mezinárodního Upledger institutu.

Jako osteopatický lékař získal ohlas především jako inovátor řady terapeutických technik, především Kraniosakrální terapie, která mu získala mezinárodní ohlas a uznání. Je členem dozorčí komise pro odbor alternativní medicíny v rámci národního zdravotnického institutu ve Washingtonu, D.C.. Ačkoliv většina jeho zkušeností vychází z jeho privátní praxe, přesto se v letech 1975-1983 podílel na klinickém výzkumu jako profesor biomechaniky na Michiganské státní univerzitě. V těchto letech vedl tým anatomů, fyziologů, biofyziků a bioinženýrů, kteří vedli experimentální výzkum na poli existence a klinického významu kraniosakrálního systému. Výsledky tohoto výzkumu vysvětlily funkčnost kraniosakrálního systému a položily základ vyšetřovacích a léčebných metod onemocnění mozku a míchy.

 • Prezident mezinárodního Upledger institutu
 • Ředitel Upledger Clinical Services na Floridě v USA
 • Člen the American Academy of Osteopathy
 • Akademický člen the British Society of Osteopathy
 • Doktor humanitních věd v oboru Medicina Alternativa

Autor knih:

 • CranioSacral Therapy
 • CranioSacral Therapy II - Beyond The Dura
 • SomatoEmotional Release and Beyond
 • Your Inner Physician and You
 • A Brain is Born
 • CranioSacral Therapy, Touchstone for Natural Healing

Vyhledávání terapeutů


 
Město
 
Pohlaví

Nejbližší kurz

Kraniosakrální technika I. v Praze

Od 12. 06. 2024
Do 16. 06. 2024

Aktuální kurzy

Aktuální kurzy

NENAPLÁNOVÁNO
Kraniosakrální technika I. - výuka online
NENAPLÁNOVÁNO
Kraniosakrální technika I. - výuka online
NENAPLÁNOVÁNO
Studijní skupina (SG) Upledger institutu
Kraniosakrální technika I. v Praze
NENAPLÁNOVÁNO
Kraniosakrální technika I. v Bratislavě
NENAPLÁNOVÁNO
Kraniosakrální technika II. v Praze
SomatoEmocionální uvolnění I. v Praze
NENAPLÁNOVÁNO
KST pro kraniální nervy 1 (CSCN1) v Praze
NENAPLÁNOVÁNO
Listening 1 - Diagnostický kurz v PRAZE
Základní výcvik KST
NENAPLÁNOVÁNO
Zkouška UI KST

Mgr. Helena Toušková

Kudrnova 95/22 Tel.: +420 604 761 454
150 00 Praha 5 - Motol E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IČ: 70097330 - Fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od 20. sprna 2001

Web vytvořil Lukáš Rolínek NETOVKY.info