Články

Kraniosakrální terapie v pediatrii 1 (CSP1)

Kraniosakrální terapie v pediatrii 1 pracuje se specifickými problémy v aplikaci technik KST a SER u kojenců a dětí. Stejně jako všechny předešlé kurzy KST a SER bude i tento odborný kurz z velké části zahrnovat přednášku, demonstraci a praxi. Kurz CSP1 obsahuje i několik zážitkových cvičení, včetně praktické ukázky SomatoEmocionálního uvolnění, která vám pomůže lépe porozumět a "setkat" se s dětmi tam, kde se nacházejí a řeší zvláštní klinické aplikace technik konceptu KST u kojenců a dětí.

KST a imunitní odpověď (CSIR)

Imunitní systém se podílí na procesu každé léčby, kterou děláme jako kraniosakrální terapeuti. Pro klienta se symptomy existuje určitý stupeň zánětu a zapojení imunitního systému. Je velmi důležité, abychom se jako terapeuti KST naučili pracovat s tímto velmi důležitým systémem těla.

KST kraniálních nervů 1 (CSCN1)

12 kraniálních nervů je klíčovou součástí našeho nervového systému a velmi přispívá k celkové spokojenosti jedince. Dohlíží na pět jeho smyslů - vůni, zrak, sluch, dotyk a chuť. Pomáhají udržovat homeostázu a regulaci srdeční frekvence, dýchání, trávení a krevního tlaku.

Brain Speaks 1 (TBS1)

TBS1 využívá všechny techniky a paradigma Kraniosakrální terapie, včetně přímé palpace, technik hodnocení tzv. celého těla a terapeutického dialogu, a to k prozkoumání a přímé práci s mozkem. Kurz TBS1 učí studenty terapeuticky ovlivňovat mozek a jeho části.

Kurz Listening techniques 1 (LT1)

Náplň třídenního kurzu:

Nové "poslechové dovednosti" (pohmatem), které nás navedou do správného (primárního) místa manipulace. Skrze tzv. „poslechzjistit, které struktury těla jsou zapojeny v dané dysfunkci, a dále určit efektivní terapeutický přístup. Praxeposlechu“ specifických tělesných systémů, a to v reakci na naše manuální ošetření. Vhodná kalibrace sil při manuální práci s pacienty.

Aktuální kurzy

Aktuální kurzy

NENAPLÁNOVÁNO
Kraniosakrální technika I. v Bratislavě
Kraniosakrální technika I. v PrazeKraniosakrální technika II. v Praze
NENAPLÁNOVÁNO
SomatoEmocionální uvolnění I. v Praze
Listening 1 - Diagnostický kurz v PRAZEZákladní výcvik KST

Mgr. Helena Toušková

Kudrnova 95/22 Tel.: +420 604 761 454
150 00 Praha 5 - Motol E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IČ: 70097330 - Fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od 20. sprna 2001

Web vytvořil Lukáš Rolínek NETOVKY.info